Nie mogę schudnąć mimo stosowania zdrowej diety i ćwiczeń

Witam. Mam 174cm wzrostu i ważę 76kg, nie wiem jak mam schudnąć, nie jem dużo a mimo to nie chudnę, nie jem jedzenia typu fast-food, moje posiłki ograniczają się do np. 1.obiadu co drugi dzień (ziemniaczki, mizeria, kurczak lub sadzone jajko) lub zamiast tego zupa, 2. bułki 3 dziennie(do bułki dodaje pomidor ogórek i ser lub spożywam samą bułkę) 3. mleko, jogurty (codziennie zjadam jogurt) 4. sok pomidorowy (2 szkl. dziennie) 5. woda, herbata (1 dziennie). Mam odczucie i wrażenie, że jak coś jem to grzeszę, a nie chcę się głodzić.:( Codziennie chodzę na spacery czasami zrobię brzuszki w domu, ale prawie każdego dnia bardzo ciężko pracuję na działce(prawie ponieważ uczę się zaocznie). Nie wiem co mam zrobić, nie czuję się ze sobą dobrze, mam duży brzuszek i okrągło twarz. z tego powodu co niektórzy śmieją się ze mnie. Proszę o pomoc.
ponad rok temu

Witam,

Przede wszystkim muszę Cię zapewnić, że nie potrzebujesz się nadmiernie odchudzać. Według wskaźnika BMI wynosi 25,1 co oznacza lekką nadwagę. Popełniasz kilka podstawowych błędów, których powinnaś unikać np.:
- jedz pieczywo razowe, pełnoziarniste zamiast białych bułek i pieczywa pszennego
- jedz posiłki często, o stałych porach w ilości 4-5 posiłków dziennie, ale o małej objętości
- nie możesz się głodzić, ani opuszczać posiłków. Jest to, bowiem przyczyną gromadzenia się tłuszczu w tkance tłuszczowej

Twoja okrągła twarz niekoniecznie świadczy o nadwadze. Zastanów się czy będąc młodszą miałaś twarz smukła czy zawsze była okrągła. Być może taka jest Twoja uroda i nie powinnaś być z tego powodu niezadowolona.

Pamiętaj o regularnej aktywności fizycznej. Wykonuj ćwiczenia nie tylko na brzuch, ale i na inne partie ciała np. jazda na rowerze, rolkach, jogging czy spacery. Ćwiczenia do wykonywania w domu znajdziesz na stronie www.abccwiczenia.pl

Dodatkowe informacje o zdrowych nawykach żywieniowych przeczytasz w artykułach http://portal.abczdrowie.pl/zdrowe-i-smaczne-przekaski i http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki-piramida-zdrowego-zywienia

Pozdrawiam.