Nie mogę znaleźć pracy - czy mam depresję?

Półtora roku temu rozstałam się z ojcem moich dzieci, zostaliśmy sami. Wtedy jeszcze nie było źle, szukałam pracy, byłam pełna nadziei, że się uda, a teraz... Odprowadzam dzieci do przedszkola i wracam do pustego domu, myślę i płaczę, nie szukam już pracy bo i tak jej nie znajdę, nikt się nie odzywa do osoby, która jest dyspozycyjna tylko od 8.00 do 17.00, bez żadnego doświadczenia zawodowego - źle mi z tym, wiem, że powinnam coś z tym zrobić, bo w tym momencie utrzymuje mnie mama, której też jest już ciężko finansowo, ale ciężko mi ruszyć do przodu, coś z tym zrobić. Zrobiłam się nerwowa, coraz częściej krzyczę na dzieci z błahych powodów, albo sama je sobie wymyślam i to jest chyba najgorsze. Chciałabym im stworzyć szczęśliwą rodzinę, ale już nie potrafię. Wieczorem ciężko mi zasnąć, zasypiam koło 2 nad ranem, a potem, jeśli nie płaczę, to śpię w ciągu dnia. Najgorsze jest to, że nikt nie wie co we mnie siedzi, nie chcę już dołować mamy, bo i tak jest już jej bardzo ciężko. Nie wiem już co robić... :(

Witam!
Znalazła się Pani w bardzo trudnej sytuacji, a ilość problemów z tym związanych jest przytłaczająca. Pogorszenie się nastroju i poczucie braku perspektyw mogą być wywołane rozstaniem z partnerem i trudnościami w znalezieniu pracy.
Czuje się Pani ciężarem dla mamy, jednak potrzebuje Pani wsparcia. Warto porozmawiać o swoich uczuciach z mamą. Jest to możliwość podzielenia się z mamą tym, co dzieje się obecnie z Panią. Wspólnie możecie szukać nowych rozwiązań. Zachęcam także do skorzystania z pomocy psychologicznej (może Pani korzystać z pomocy bezpłatnej w ośrodkach państwowych lub z oferty organizacji pozarządowych). Spotkania z psychologiem, kontakt z telefonem zaufania, czy uczestnictwo w grupach wsparcia może dać Pani możliwość rozwiązania wewnętrznych problemów i znalezienia innych możliwości.
Jeśli Pani samopoczucie będzie się pogarszać, a pomoc ze strony innych osób nie będzie wystarczająca, to należałoby zwrócić się po poradę do lekarza psychiatry. Nadmiar problemów i trudnych przeżyć może prowadzić do rozwoju zaburzeń, w tym depresji. Dlatego w przypadku braku poprawy warto skorzystać z pomocy lekarza psychiatry.

Pozdrawiam

Witam,

zalecałabym Pani program aktywizacji zawodowej, projekt finansowany jest z Unii Europejskiej (nieodpłatnie), proponowane jest wsparcie psychologiczne, proszę zapytać w Powiatowym Urzędzie Pracy.

Pozdrawiam serdecznie