Nie mogę zsunąc napletka - dlaczego tak jest?

Witam, mam 19 lat prawie 20 a mój napletek jest połączony z żołędziem penisa małym kawałkiem skóry (nie wiem jak to się dokładnie nazywa) i po zsunięciu napletka widać go, i nie potrafię przez to zsunąć napletka do końca, ponieważ w pewnym momencie zsuwania napletka czuje ból (tego kawałka skórki) czyli znak że już niżej nie mogę. Co to oznacza? Czy to źle czy dobrze? I co to znaczy że facet jest obrzezany lub nie obrzezany? Bo słyszałem o takim czymś lecz w internecie nie potrafię dokładnie tego znaleźć.
19 LAT ponad rok temu

Witam!
Najprawdopodobniej opisujesz wędzidełko, czyli naturalny cienki fałd skórny łączący żołądź prącia z napletkiem. Prawidłowej długości wędzidełko pozwala na bezbolesne odsłonięcie całej żołędzi. Jeżeli jednak jest to niemożliwe, a każda próba napotyka na ból, potrzebny może być zabieg chirurgiczny.
Inną możliwą przyczyną trudności w odciągnięciu napletka ku dołowi jest stulejka, która w swojej wtórnej postaci może być spowodowana niewłaściwą higieną intymną.
W obu wypadkach konieczna jest konsultacja ze specjalistą urologiem.
Natomiast zabieg obrzezania polega na usunięciu części napletka wraz z wędzidełkiem. Poza względami religijnymi stosuje się je m.in. właśnie w leczeniu krótkiego wędzidełka.
Pozdrawiam