Nie pękł mi pęcherzyk - czy możliwe jest zajście w ciążę?

Witam. Wiem od ginekologa, że nie pękł mi pęcherzyk. Miał 3 cm gdy się badałam jakieś 2 tyg. temu. Dostałam tabletki na wywołanie okresu, ale ciągle go nie mam.

Moje pytanie: czy nadal jest możliwe zajście w ciążę, czy należy czekać, aż dostanę okres i wtedy próbować? Czy możliwe jest, abym miała dni płodne, gdy nie pękło mi jeszcze to jajeczko? Proszę o odpowiedź. Dziękuję z góry i pozdrawiam serdecznie.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Dni płodne to okres poprzedzający owulację, w którym odbycie stosunku może zaowocować zapłodnieniem. Jeżeli nie doszło do Pani do owulacji (pęknięcia pęcherzyka) to nie moży być mowy o dniach płodnych w danym cyklu. Najbliższym terminem, w którym może Pani zajść w ciążę, będą dni poprzedzające owulacje w kolejnym cyklu, o ile do niej dojdzie. Radzę zdać się na swojego lekarza, który odpowiednią kuracją na pewno będzie próbował zwiększyć prawdopodobieństwo zajścia w ciążę.

Pozdrawiam serdecznie!