Nie wiedziałam, że jestem w ciąży i przyjmowałam antykoncepcję. Czy grozi mi poronienie?

Witam. Bardzo martwię się czy wszystko jest ok, ale od początku: ostatnio zauważyłam, że mam powiększone piersi, mdli mnie i nie mam miesiączki - ostatnia jaką miałam była 23 czerwca. W międzyczasie, od 15 do 24 lipca, przyjmowałam tabletki antykoncepcyjne i odstawiłam je - po tym czasie zaczęło mnie mdlić, ciągle byłam zmęczona, dużo spałam. Zrobiłam test ciążowy - wyszedł pozytywnie. Następnego dnia nudności ustąpiły, ale piersi nadal bolą. Powtórzyłam test - jest pozytywny. Czy powinnam się obawiać poronienia? Nie odczuwam żadnych dolegliwości bólowych, tylko małe napięcie w dolnej części brzucha. Dziś mnie mdli, ale znacznie mniej niż wcześniej.

Redakcja abcZdrowie

Zalecałabym bezzwłoczną wizytę u ginekologa celem potwierdzenia obecności ciąży i wtedy dopiero możliwa będzie ocena prawidłowości jej rozwoju (na podstawie badania lekarskiego oraz badań dodatkowych, takich jak USG).