Nie wiem co się ze mną dzieje - czy to nerwica?

Witam, mam 33 lata, mam męża i córkę. Nie wiem co się ze mną dzieje od dłuższego czasu. Jestem ciągle zdenerwowana, wszystko mnie denerwuje, mały drobiazg nieraz potrafi mnie wyprowadzić z równowagi. Najgorsze jest to, że najbardziej cierpi na tym moja rodzina, bo daję to im właśnie odczuć. Boje się, że mąż mnie zostawi, bo zdaje sobie z tego sprawę, że nikt by długo tego nie wytrzymał. Jestem przepełniona złością, i nie mogę już sobie z tym dać rady. W takich sytuacjach mam ochotę sobie coś zrobić, bo bardzo się z tym wszystkim męczę. Na nic nie mam ochoty, nic nie sprawia mi przyjemności. Bardzo proszę o poradę.

Witam Panią serdecznie,

Opisane powyżej objawy często towarzyszą stanom silnego napięcia emocjonalnego. Może to być związane z silnym stresem, problemami w pracy, problemami na tle rodzinnym czy też brakiem zaspokojenia którejś z potrzeb egzystencjalnych. Jeśli w takiej sytuacji nie mówimy o swoich obawach i potrzebach, jeśli nie ujawniamy przeżywanych emocji wówczas pojawia się napięcie. Wtedy nawet najmniejszy drobiazg jest w stanie wyprowadzić z równowagi i stać się zarzewiem ogromnej kłótni.

Przytoczona powyżej interpretacja jest jedną z możliwych przyczyn problemów, jakie Panią dotykają. Niestety za pośrednictwem komunikacji internetowej nie jestem jednak w stanie stwierdzić czy jest tą właściwą, dlatego serdecznie zachęcam Panią do wizyty u psychologa. Bezpośrednia rozmowa ze specjalista pozwoli odkryć przyczynę pojawiających się problemów a co za tym idzie da też szansę na ich rozwiązanie. W chwilach kryzysu proponuję także skorzystać z bezpłatnej linii telefonu zaufania - 116 123 - pod tym numerem znajdzie Pani pomoc i wsparcie odpowiednio przygotowanych do tego celu osób.

Serdecznie pozdrawiam