Nie wiem jak zrzucić zbędne kg?

Mam 12 lat, i jestem chłopakiem ważę 55 kg i mam 159cm wzrostu mój brzuch wydaje się  duży, nie wiem jak zrzucić te kilogramy?

Witaj,

Twoje aktualne BMI na siatkach centylowych znajduje się pomiędzy 75 a 90 centylem, co oznacza, że Twoja waga mieści się w granicach normy, ale występuje u Ciebie zagrożenie nadwagą.
Dlatego powinieneś przeanalizować swój jadłospis i wprowadzić zdrowe nawyki żywieniowe (na stałe). Koniecznie tez musisz zwiększyć aktywność fizyczną.

Na pewno pomocne będzie:
- regularne spożywanie posiłków - najlepiej 5x dziennie co 3 godziny. Dopasuj godziny do swoich zajęć. Koniecznie jedz śniadania. Ostatni posiłek - lekki - zjedz ok. 2-3 godziny przed snem
- zrezygnowanie ze wszystkich tuczących produktów, tzw. pustych kalorii. Nie jedz produktów typu fast food, chipsów, paluszków, słodyczy, białego pieczywa, białego ryżu, białego makaronu, tłustego mięsa. Nie pij słodzonych napojów gazowanych
- spożywanie zdrowych produktów tj. pełnoziarniste produkty zbożowe: chleb razowy, graham, ciemny makaron, pełnoziarnisty ryż, naturalne płatki zbożowe tj. owsiane, grube kasze np. gryczana. Jedz dużo warzyw, owoce, mleko i przetwory o obniżonej zawartości tłuszczu (kefir, jogurt naturalny, maślanka 2%). Jedz chude mięso, ryby, jaja, warzywa strączkowe.
- pij dużo wody, jeżeli pijesz herbatę to bez cukru

Koniecznie więcej się ruszaj. Zaleca się, aby co najmniej pół godziny dziennie być w ruchu. Na spalenie tkanki tłuszczowej, również tej w okolicach brzucha, bardzo dobry jest szybki marsz, basen, łyżwy, taniec itp. Pomocne też będą ćwiczenia - więcej na www.abccwieczenia.pl

Wyrobienie zdrowych nawyków żywieniowych oraz zwiększenie ilości ruchu zapobiegnie nadwadze i otyłości oraz pomoże Ci pozbyć się tych kilku zbędnych kilogramów.

Pamiętaj, że nie jest zdrowe dla organizmu szybkie chudnięcie. Najlepiej jeżeli będziesz tracił ok. pół kg tłuszczu tygodniowo.

Oczywiście o wszystkim porozmawiaj z rodzicami i poproś o wsparcie.

Pozdrawiam Cię serdecznie,
Agnieszka Kuczewska