Nieco podwyższone erytrocyty a swędzenie ciała

Od tygodnia swędzi mnie całe ciało od głowy po stopy ,dłonie.Badania wykonałam i jedynie erytrocyty są nieco podwyższone 4,61mln/ul i monocyty 0,61 (norma to 0.2-0,6) czy to może być powodem tego że tak mnie wszystko swędzi.Co powinnam z tym zrobić ?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W tej sytuacji warto zgłosić się do swojego dermatologa aby ten mógł ocenić stan skóry oraz ewentualnie rozszerzyć diagnostykę.