Nieco powiększona lewa komora i lewy przedsionek o frakcji 55%, o zmniejszonej globalnej kurczliwości odcinkowej mięśnia lewej komory

Proszę o interpretację badania echokardiograficznego kobiety 66lat, czy to bardzo niebezpieczne? Nieco powiększona lewa komora i lewy przedsionek o frakcji 55%, o zmniejszonej globalnej kurczliwości odcinkowej mięśnia lewej komory.Pogrubienie mięśnia lewej komory szczególnie górnej części przegrody międzykomorowej.Prawa komora i prawy przedsionek nieco powiększone. Miażdżyca aorty i pierścienia mitralnego. TPM. Płynu w worku osierdziowym nie stwierdza się. Szybka akcja serca. Dziękuję :)

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! W podanym wyniku nieprawidłowość stanowi powiększenie lewej i prawej połowy serca, miażdżyca aorty, uszkodzenie pierścienia zastawki mitralnej oraz tętniak przegrody międzykomorowej. Ze względu na te nieprawidłowości sugeruję konsultację ze specjalistą kardiologiem, który pokieruje dalszym postępowaniem.