Niedobór białka w organizmie a zmiany w psychice

Jakie są objawy braku białka w organizmie szczególnie w mózgu po gwałtownym spadku masy ciała ponad 20 kg , czy są możliwe zmiany psychiczne , jak szybko postępują , czy są grozne dla innych , oraz czy są wyleczalne w wieku mężczyzny 47 l ,który nie chce przyjmować leków . Czekam na odpowiedz Maria G
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Do najbardziej charakterystycznych symptomów niedoboru białka w organizmie należą: łamliwe, wypadające włosy,podłużne linie na paznokciach, obrzęki,zmiany skórne, apatia,odtłuszczenie wątroby, spadek odporności,
odleżyny, słabe mięśnie.
Niedobory białkowe zwiększają podatność na infekcje bakteryjne i wirusowe.
Niedobór białka w organizmie może skutkować anemią. Zmiany psychiczne i uszkodzenie mózgu nie jest częstym powikłaniem stanu niedoboru białek. Należy jednak pamiętać iż posiłki ubogie w białko, niszczą zdrowie całego ustroju i sprawiają, że nasz mózg pracuje gorzej i mniej efektywnie. Możemy wtedy odczuwać zmęczenie i osłabienie.

Dzień Dobry Pani,

Niedobory białka w organizmie powodują spadek ogólnej odporności, jak również wpływają na funkcjonowanie mózgu.

Precyzyjnej odpowiedzi udzieli Pani lekarz prowadzący i znający historię Mężczyzny.

Serdecznie pozdrawiam,
irena.mielnik.madej@gmail.com