Niedobór witaminy D

Ostatnio dostałem wyniki z badań. Okazało się, że mam niedobór witaminy D, a zarazem podwyższony cholesterol. Czy te dwa nieprawidłowe wyniki są ze soba związane i czy to jest bardzo groźne dla zdrowia?

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Lek. Izabela Brym

Witam.

Nie napisał Pan czemu badania były wykonane. Wyniki najprawdopodobniej są niezależne, chociaż może je łączyć np. niewydolność nerek (powoduje zmniejszenie upośledzenie przekształcania w nerkach witaminy D w jej aktywny metabolit).

Bez dodatkowych informacji, niestety, nie mogę udzielić pełniejszej odpowiedzi.