Niedoczynność tarczycy a badania TSH przed i po Euthyroxie

Witam. mam ziagnozowane niedoczynnośćtarczycy. pierwsze wyniki tsh - 8.89, kolejny po euthyroxie 50 wykonany po 2 tyg TSH- 1,5. a po kolejnych 2 TSH- 0,8.. Czy dawka nie jest zbyt duza.. na konsultacji u lekarza nic się nie dowiedziałam poza tym ze mam przyjść po receptę jak sie lek skończy i zbadać za miesiąc TSH.

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, w tej sytuacji należy zastosować się do zaleceń lekarza. Poziom tsh jest prawidłowy i leczenie należy utrzymać, kontrolując poziom tsh po 4 tyg.