Niedoczynność tarczycy a kwestia poronienia

Około 1,5 mc po poronieniu robiłam różne badania. Wyszła niedoczynność tarczycy, którą już leczę oraz dodatnie p/c ANA1. Zalecono zrobienie ANA2. Ze względu na brak funduszy badanie zrobiłam 3m pozniej. W lab. polecili mi bym zrobila ANA3, ze ANA2 nie ma sensu. Wszystkie p/c w tym profilu (15 roznych) wyszły negatywne. Czy to mozliwe ze p/c zniknęły?Przez te 3m zmieniłam dietę, prawie calkiem wyeliminowalam gluten, schudłam 7kg, trenuję - nie wiem czy to ma wpływ? Czy powtorzyc ktores bad?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Niestety nie ma takiej możliwości, by bez znajomości szczegółowych danych klinicznych , zalecić Pani jakąkolwiek diagnostykę. Sugeruję ponowną konsultację ze specjalistą ginekologiem, który oceni dotychczas wykonane badania oraz ew. pokieruje dalszym procesem diagnostyczno-leczniczym.