Niedoczynnośc tarczycy i plackowate łysienie u 45-latki

Zdiagnozowano u mnie niedoczynność tarczycy sześć miesięcy temu. Wystąpiło wcześniej czyli dwanaście miesięcy temu plackowate łysienie . Po odkryciu przyczyny czyli tarczycy stan łysienia nie zatrzymał się teraz obserwuje nasilenie wypadania włosów . Jestem osobą wrażliwą mam świadomość tego że czynnikiem dodatkowym może być u mnie być stres. Stosuje ścierka od roku i nic,nic ! Jak mogę sobie pomuc ?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W takiej sytuacji należałoby zgłosić się do endokrynologa aby sprawdzić czy aby na pewno poziomy hormonów tarczycy są w normie.