Niedoczynność tarczycy i podejrzenie Hashimoto oraz kokoid

Witam mam tarczyce jednak moja pani doktór do której chodze powiedziała mi że mam nie doczynność potem podejrzew haszimoto miałam teraz biopsje rozpoznanie BAC/USG hiperechogenicznej zmiany prawego płata tarczycy o wym.25x12mm w rozmazach grupy tyreocytów,wykazujących niepełną metaplazję oksyfilną,kokoid.Kategoria 2-zmiana łagodna.Co to znaczy?? co jeść strasznie się zapowietszam :( Pozdrawiam

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Witam, istotna będzie diagnoza czy jest to niedoczynność spowodowana zmianami w płacie czy też Hashimoto.
Po rozpoznaniu będzie można ustalić dietę.
Pozdrawiam