Niedoczynność tarczycy i uczucie chronicznego zmęczenia

Mam stwierdzoną niedoczynność tarczycy. Jestem pod stałą opieką endokrynologa, po dobraniu dawki leku, poziom TSH jest w normie. Jednak ostatnio czuję się ciągle zmęczona mimo, że nie robię nic co mogłoby mnie przeciążać. Jestem studentką, za miesiąc będę kończyć naukę, mam się bronić, jednak moja praca stoi w miejscu, ponieważ nie jestem w stanie zrobić nic, poza spaniem i jedzeniem. Jak sobie poradzić z takim stanem? Co mogę zrobić żeby nie czuć się chronicznie zmęczoną?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane przez Panią chroniczne zmęczenie może oznaczać, że dawka leku nie jest prawidłowa. Warto zatem skontrolować poziom TSH oraz hormonów wolnych. Jeśli będą prawidłowe warto także wykonać badania w kierunku anemii.