Niedoczynność tarczycy w ciąży

witam, jestem w II trymestrze ciąży. Od miesiąca biorę euthyrox n50 ze względu na niedoczynność tarczycy. Ostatnie badania są następujące: tsh 1,32, ft 3 4,61, ft4 9,95. Ponadto przeciwciała tarczycowe aTG 22,8 zaś aTPO 6,82. Jak zinterpretować te wyniki?
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Wyniki wskazują obecnie na nadczynność tarczycy ( ze względu na podwyższone ft4), jednak powyższy schemat nie do końca ma zastosowanie w okresie ciąży. Jeżeli chcesz coś wiedzieć o swoich wynikach badań hormonów tarczycy w okresie ciąży - najlepiej zapytaj swojego Lekarza.