Niedokrwistość z powodu braku żelaza u 38-latki

Dzień dobry. Trafiłam do szpitala przez przypadek i stwierdzono u mnie niedokrwistość (HGB 5,7) z powodu braku żelaza. Problem był chyba od dłuższego czasu lecz wydawało mi się ze byłam poprostu przemęczona. Nie wykryto nic w kale na krew utajoną i w usg jamy brzusznej. Ginekologicznie też jest ok. Przyjmuję żelazo, będę miała kolonoskopię i gastroskopię. Jestem też umówiona na wizytę w Poradni Genetycznej gdyż w mojej rodzinie jest dużo nowotworów. Co jeszcze mogę zrobić?

Witam, przede wszystkim należy skomponować dietę nie tylko bogatą w żelazo, ale również zwrócić uwagę na składniki, ułatwiające wchłanianie tego pierwiastka!
zachęcam do wizyty u specjalisty w celu konsultacji i ułożenia diety dopasowanej do wieku, płci, aktywności itp pozdrawiam

http://www.akademiazz.com.pl