Niedomykalność zastawki a palenie marihuany i zażywanie amfetaminy

Witam! Mam niedomykalnosc zastawki 2 stopnia.nie mogę uprawiać sportu zawodowo , nic mi nie dolega ,mogę jednak uprawiać go jako hobby . Czasami zdarza mi się zapalić marihuanę a czasami ale rzadko amfetaminę. Mam pytanie jak to dziala na moje serce nie wyniszcza go? Wszystko w maluch ilościach i rzadko biore , dzieki za odp

Witam,
zniechęcałabym Pana do zażywania tego typu substancji, szczególnie amfetamina jest w Pana sytuacji bardzo niebezpieczna. Każdorazowe zażycie jest w Pana sytuacji bardzo ryzykowne, amfetamina wpływa bezpośrednio na pracę serca i układu sercowo-naczyniowego, przyspiesza akcję serca i podnosi ciśnienie krwi. Także substancje w nielegalnym obrocie, nie są dokładnie kontrolowane co do składu więc tutaj ryzyko zawsze jest znaczne. Jest także pewne ryzyko, że amfetamina może powodować/potęgować niedotlenienie, którym jest Pan już i tak zagrożony, tutaj widziałabym największe zagrożenie. Nie radziłabym eksperymentowania z narkotykami w ogóle, oczywiście, ale szczególnie w Pana sytuacji, jest to na prawdę bardzo ryzykowne. Pozdrawiam.