Niedomykalność zastawki - ma wpływ na rozwój płodu?

Witam. Jestem w 25 tygodniu ciąży. Ostatnio na badaniu usg lekarz stwierdził niedomykalność zastawki serca płodu, skierowano mnie na badanie echokardiograficzne. W badaniu wykryto i rozpoznano : niestałą śladową niedomykalność zastawki trójdzielnej, bez znaczenia hemodynamicznego. Czas przewodzenia przedsionkowo-komorowego AV=120ms. przy rytmie 143/min. Chciałabym zapytać czy to naprawdę nie ma żadnego wpływu na rozwój dziecka w przyszłości i nie ma powodów do jakichkolwiek zmartwień, jak powiedziała pani doktor wykonująca badanie? Proszę o szybką odpowiedź. Pozdrawiam.

KOBIETA ponad rok temu

Lek. Marta Hat

Witam!

Tak jak powiedziała Pani doktor, nie ma większego niebezpieczeństwa i powodów do obaw o zdrowie dziecka. Wada jest bez znaczenia hemodynamicznego, co oznacza, że jej obecność w żaden sposób nie "odbija się" na funkcjonowaniu płodu. Proszę jednak systematycznie uczęszczać na wizyty kontrolne u ginekologa - wtedy będzie mieć Pani pewność, że wszystko jest w porządku.

Pozdrawiam serdecznie