Niedosłuch spowodowany płynem przy przewlekłym katarze

moje dziecko mialo przewlekly katar, kilka razy ostre zapalenie ucha, do tego miala duzy niedosluch spowodowany plynem. bylam z nia u laryngologa. Pani kazala usunac migdal i zrobc drenaz. w maju przeszla usuniecie z nadcieciem czegos tam w uszach ale bez drenazu. po 2 tyg znowu dostala kataru.daje przez 4 dni flixonase katar mija a po 2 tyg powraca i jest to samo. czy to moze byc katar alergiczny?

Nie wiem ile dziecko ma lat, nie wiem jaki jest jego stan zatok. Jeżeli przed usunięciem 3go nie wyleczono u niego chorych zatok, nawet stosując wielokrotne punkcje, to z tego wszystkiego będzie lipka. Sterydy do nosowe stosujemy w katarach alergicznych nieraz wiele tygodni a nie 4 dni.