Niedrożna tętnica po udarze

Mam niedrożną prawą tętnicę 100%, jestem po drugim udarze. Co można zrobić?

Lek. Marta Hat

Witam! Przedstawione przez Panią pytanie zabiera bardzo mało danych, na których można by się oprzeć udzielając odpowiedzi. Istotny jest fakt, która tętnica jest niedrożna, jaki jest stan innych naczyń, czy udary, które Pani przeszła zostawiły trwałe następstwa, jakie występują u Pani czynniki ryzyka wystąpienia epizodu sercowo-naczyniowego. Warto wspomnieć także o ogólnym stanie zdrowia, innych chorobach i zażywanych lekach. Aby uzyskać informacje jakie mogą być alternatywy dalszego postępowania niezbędna jest wizyta u lekarza oraz badanie fizykalne i uzupełnienie wywiadu. Lekarz przedstawi Pani informacje jakie są możliwości dalszego leczenia. W przypadku całkowitego zamknięcia naczynia raczej odstępuje się od leczenia zabiegowego. Pozdrawiam serdecznie!