Niedrożność kanalików łzowych

Mam niedrożność kanalików łzowych. Stale ciekną mi łzy, zwłaszcza w wietrzne lub zimne dni. Okulista próbował je przepłukać, ale okazało się, że nie mógł nawet znaleźć otworków kanalików. Co się robi w takim przypadku? Czy NFZ refunduje takie leczenie?

Witam! Jeśli kanaliki są niedrożne jak najbardziej można wykonać zabieg ich udrożnienia w ramach NFZ.