Nieduże uwypuklenie materiału łąkotki przyśrodkowej

Mam problemy bólowe z kolanem.Wynik USG:Wysokie ułożenie rzepki.Nieduże uwypuklenie materiału łąkotki przyśrodkowej,bez widoczności jej uszkodzenia w technice USG.Do konsultacji ortopedycznej.Chrząstka bez zmian chondromalacji stopień II-IV. Wynik MRI:Uszkodzenie I/II stopień rogu tylnego łąkotki przyśrodkowej.Niewielki wysięk w jamie stawu. Pozostałe struktury bez zmian. Co to jest ta wysoka rzepka? Co dalej mnie czeka? Dziękuję za informacje i pozdrawiam

Rzepka ułożona jest zbyt wysoko w stosunku do szpary stawowej np. wskutek nadmiernego podciąganie jej przez mięśnie uda. Zmiany w zakresie stawu kolanowego są niewielkie i zapewne w takim wypadku będzie wystarczające leczenie rehabilitacyjne i być może np. leki podawane dostawowo. O wszystkim zadecyduje ortopeda po bezpośrednim badaniu.