Niegojące się rany odbytu - jak je wyleczyć?

Witam. W kwietniu miałam robioną kolonoskopię. Wynik ujawnił u mnie zmienione zapalnie guzki krwawnicze II stopnia, a także zespół jelita nadwrażliwego. W czewcu zachorowałam na anginę i w związku z leczeniem antybiotykiem moje doligliwości jelitowe jeszcze się pogorszyły. Przynajmniej raz w tygodniu zauważam krew w kale. Obecnie nie potrafię znaleźć leku na spękaną skórę i otarcia na pupie. Doszło do tego, że każda wizyta w WC zaczyna i kończy się bólem, podobnie każda kąpiel, czy prysznic. Proszę o pomoc, czym wygoić rany? Problem jest dla mnie na tyle wstydliwy, że jeśli możliwa jest pomoc bez wizyty u lekarza, to wolałbym jej uniknąć. Z góry dziękuję za pomoc
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Obawiam się, że bez wizyty u dermatologa się nie obędzie. Proszę przełamać wstyd - dla lekarza nie ma on znaczenia, choć rozumiem całkowicie Pani skrępowanie.

Proszę do czasu wizyty spróbować stosować maści  (ale nie kremów!) dostępnych w aptece, takich jakie stosuje się do pielęgnacji niemowlęcej pupy. Proszę nosić przewiewną, bawełnianą, najepiej białą bieliznę.

Pozdrawiam