Niemęski tłuszcz

Witam! Mam 17 lat i powoli wychodzę z poważnej nadwagi - w wieku 12 lat ważyłem 108 kilogramów. Aktualnie, przy wzroście 178 centymetrów, ważę 78 kilogramów. Wielkim problemem są jednak pozostałości tłuszczu (dość duże) w kilku nieciekawych miejscach . Pierwszym są piersi. Regularnie wykonuję pompki i inne ćwiczenia na te partie mięśniowe, jednak mimo wyrobionej już dość dobrze "klaty" tłuszcz pozostaje. Kolejnym, i chyba najbardziej przerażającym mnie miejscem, jest okolica u podstawy penisa. Przykro i wstydliwie jest o tym pisać jednak jestem zdesperowany. Inne to uda i pośladki. Co mam robić, żeby pozbyć się tego problemu? Dodam tylko, iż jako uczeń, nie mam zbyt wiele czasu na odpowiednie dużą ilość ćwiczeń; okres zimowy nie sprzyja również ćwiczeniom na dworze, takim jak bieganie czy jazda na rowerze. Mam też świadomość tego, że nie jest możliwe miejscowe spalanie tłuszczu, ale może istnieją jakieś ćwiczenia, które pomogą w redukcji tkanki tłuszczowej właśnie w tych miejscach. Może jakieś ćwiczenia aerobowe, możliwe do wykonywania w domu bez większego nakładu finansowego? Czy bieganie w miejscu może mieć podobne skutki do zwykłego biegania? Czy może powinienem jednak zakupić stepper? Bardzo proszę o odpowiedź i udzielenie mi kilku porad na moje problemy. Z góry dziękuję!
17 LAT ponad rok temu

Witam,

Jeśli chcesz poprawić wygląd swojego ciała polecam zacząć regularnie wykonywać ćwiczenia fizyczne, co oznacza trening minimum 2 razy w tygodniu. Pamiętaj, że należy ćwiczyć minimum 30 minut, aby wydajnie spalać tkankę tłuszczową. Trening należ zacząć od ćwiczeń siłowych np. brzuszków, pompek, a po kilkunastu minutach przejść do części aerobowej (rower, pływanie, marsz czy steper/wchodzenie po schodach). Dzięki temu zawartość komórek tłuszczowych zostanie skuteczniej spalona. Ćwiczenia aerobowe muszą być wykonywane średniointensywnie przez minimum 30 minut.

Efekty mogą być widoczne nawet po  kilku miesiącach regularnych ćwiczeń, dlatego nie zniechęcaj się.
Pamiętaj również o unikaniu tzw. bomb kalorycznych- produktów typu fast-food, słonych przekąsek, chipsów, tłustych mięs i serów, słodkich i gazowanych napoji oraz słodyczy. Wybieraj zdrowe, świeże i pełnoziarniste produkty, a także zwiększyć spożycie warzyw i ryb.
Więcej informacji znajdziesz w artykule http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki

Pozdrawiam.