Niemoralna zazdrość w związku

Witam,mam 28 lat,w związku.Jestem zazdrosna gdy mój facet ogląda teledyski z paniami,które są piękne i seksowne.Kiedys powiedzial mi,ze podoba mu sie Jennifer Lopez.jest w jego typie.ona jest inaczej zbudowana.Nie moge zrozumiec jak moge mu sie podobac.mam 1,60 wzrostu,szczupła z małymi piersiami.On chce mieć koleżanki,a ja jestem zazdrosna.Mówi,ze od dziecka mial wiecej koleżanek niz kolegów.Kobiety są podstępne boje sie,ze jakas będzie chciala go uwieść,a ja zdrady nie wybaczam.Proszę o pomoc

Witam,

Czy masz powody ku temu, by mu nie ufać? Czy zawsze byłaś w tym stopniu zazdrosna? Jakiego typu pomocy oczekujesz? Co stanowi dla Ciebie problem w tej sytuacji?

Pozdrawiam

odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY.pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza

Mgr Michał Pyter Psychologia

Witam Panią.
Myślę że problem może w dużej mierze dotyczyć Pani poczucia własnej wartości lub/i samooceny. Poczucie zagrożenia, które Pani odczuwa może wynikać z porównywania siebie z innymi kobietami, które zna lub spostrzega Pani partner. Jest to element, któremu najlepiej przyjrzeć się na spotkaniu z psychologiem/terapeutą. Warto również pamiętać, że związek bazuje przede wszystkim na innych elementach niż wygląd zewnętrzny. Ponadto nasuwa się pytanie, czy istnieją jakieś rzeczywiste przesłanki ku temu żeby nie ufać swojemu partnerowi?

Pozdrawiam i życzę powodzenia,
Michał Pyter
https://michalpyter.com

Dzień dobry, pisze pani o wątpliwościach co do tego, że może się podobać partnerowi, jest to więc sprawa związana z pani poczuciem własnej wartości nad którą warto pracować. Rozumiem, że partner nie daje powodów do tego aby wątpić w jego wierność. To normalna reakcja że podobają mu się kobiety, tak samo jak kobietom (nawet tym w związkach) mogą podobać się inni mężczyźni. Czym innym jest fakt że ktoś nam się podoba (również fizycznie) a czym innym jest fakt podejmowania działań pod wpływem tych impulsów i dążenie np do intymnego spotkania. Być może w głębi istnieje w pani lęk przed tym, że to pani mogą podobać się inni mężczyźni poza partnerem? Jednak te i inne pytania warto omówić podczas psychoterapii. Pozdrawiam.