Nienaturalny zapach pochwy i moczu - co jest przyczyną?

Witam! W zeszłym miesiącu po miesiączce wydarzyły się 2 rzeczy - moje piersi zmieniły strukturę (przez całe moje życie były włókniste i ich badanie lub dokładniejsze dotykanie było nieprzyjemne) na gąbczasta i bez problemów w dotyku, oraz pojawiły się gęstsze upławy z pochwy wraz z dziwnym zapachem, który się nasila w trakcie oddawania moczu. Przed ostatnią miesiączką zrobiłam 2 testy ciążowe z przerwą paru dni i w obu przypadkach pojawił się tylko jeden pasek, wskazujący na brak ciąży. Próbka moczu była oddawana z rana, z tego co pamiętam jest to moment w którym jest najwyższe stężenie hormonów. Stwierdziłam, że odczekam aż skończy mi się okres, jako że parę razy gdy miałam podobną sytuację (upławy, lecz z kwaskowatym zapachem) po okresie wszystko wracało do normy. Okres już się kończy, ale dziwny poantybiotykowy zapach moczu i pochwy nie znika. Stawiłam się u lekarza dwa dni temu podczas przerwy w pracy, ale mi powiedziano, że zaszczekać 4 godziny na przyjecie, ale nie mogłam. Chcę się tylko dowiedzieć co się dzieje i jak pilna jest to sprawa. Dodam jeszcze, że mam 34 lat i historię wielu stanów zapalnych pochwy i pęcherza moczowego, ale nie przypominam sobie, żebym kiedykolwiek miała taki dziwny i intensywny zapach przy oddawaniu moczu, szczególnie, że nie chorowałam poważnie ani nie brałam doustnych antybiotyków chyba od półtora roku. Pod koniec listopada przez 7 dni zażywałam wziewny B*******, ale nic się nie działo aż do początku stycznia. Będę wdzięczna za jakąś wstępną diagnozę, choć postaram się dostać do lekarza w przeciągu najbliższych paru dni. Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Upławy o nieprzyjemnym zapachu zawsze mogą sugerować infekcję. Białe, serowate mogą przemawiać za infekcją grzybiczą, natomiast brązowe lub żółte mogą wiązać się z infekcją bakteryjną. Objawy towarzyszące często bywają bardzo pomocne.
W opisanej sytuacji zgłaszane dolegliwości mogą sugerować infekcję grzybiczą lub bakteryjną. Aby stwierdzić dokładną przyczynę konieczne jest wykonanie badania ginekologicznego i ewentualnego badania mikrobiologicznego. Po ustaleniu rozpoznania będzie możliwe wdrożenie odpowiedniego leczenia.
Proponuję skonsultować problem z ginekologiem.

Redakcja abcZdrowie.pl