Nienawidzę swojego wyglądu. Czy są jakieś ćwiczenia na zgrabną sylwetkę?

Mam 13 lat, 169 cm wzrostu i ważę 59 kg... Bardzo proszę o pomoc. Może to jest odpowiednia waga, ale wyglądam okropnie. Kompletnie nie wiem jak schudnąć. A bardzo bym chciała... Najgorsze są nogi. Grube, krzywe i krótkie... W ogóle nienawidzę swojego wyglądu. Chciałabym jak najszybciej schudnąć... i jakieś ćwiczenia może. Nie wiem. Z góry dziękuję za odpowiedź;)

13 LAT ponad rok temu

Witam,

Twoja masa ciała jest jak najbardziej prawidłowa w stosunku do wieku i wzrostu, nie ma powodów do niepokoju. Jeśli masz problem z samoakceptacją, może warto porozmawiać o tym z mamą? Na pewno Cię zrozumie i wyjaśni, to, co jest niejasne, czyli zmiany jakim podlega w chwili obecnej Twoje ciało.
Piramidę Zdrowego Żywienia dla dzieci i młodzieży znajdziesz na:
http://abczdrowie.pl/piramida-zdrowego-zywienia

Pamiętaj, iż sylwetkę ukształtują regularnie wykonywane ćwiczenia. Najlepiej, aby w ich doborze pomógł Ci nauczyciel wf-u, który zna Twoje możliwości, stan zdrowia. Przykładowe z nich, wraz z opisem wykonywania znajdziesz na: http://portal.abczdrowie.pl/cwiczenia

Pamiętaj, iż wszelkie podejmowane przez Ciebie działania powinny być konsultowane z Twoimi rodzicami/opiekunami.

Pozdrawiam