Niepęknięty pęcherzyk Graafa a starania o dziecko

Staram się z mężem 4 cykle o dziecko. W 27 dc byłam u ginekologa, który stwierdził niepęknięty pęcherzyk Graafa na lewym jajniku. Dostałam Castagnus. Jednak, gdy nie wystąpiło comiesięczne krwawienie zrobiłam test ciążowy, który wyszedł pozytywne. Po dwóch dniach powtórzyłam test i był jeszcze bardziej wyraźny. Dodam, że nie biorę żadnych leków i nigdy nie poroniłam, odstawiłam Castagnus. Czy możliwa była owulacja z dwóch jajników, z czego jeden pęcherzyk pękł a drugi nie?

Witam! Jak najbardziej możliwa jest owulacja z obu jajników w jednym cyklu. Właśnie w takich przypadkach powstają ciążę bliźniacze dwujajowe.