Niepełny stosunek i spóźniony okres a stres

spóźnia sie okres. ginekolog za tydzien umówiony. okres miałam od 29.11,cykle 27-32 dniowe. 7.12 i 9.12 chłopak włożył członka do pochwy ale tylko na chwile. tylko ze kilka minut wcześniej doszło do wytrysku i teoretycznie resztki spermy mogły być w członku. 30.12 zrobiłam test ciążowy lecz nie z porannego moczu tylko wypiłam wode i była to niewielka ilość rozcieńczonego moczu. test wyszedł ujemnie. a okresu dalej nie ma. ostatnio miałam dużo stresu i nie dojadałam. to ciąża czy co innego?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! W opisanym przez Panią przypadku ryzyko ciąży jest niewielkie. Nawet jeśli test ciążowy był wykonany z kolejnej porcji moczu, to wykonała go Pani 21-23 dni po ryzykownej sytuacji, dlatego tak naprawdę możemy go uznać za wiarygodny.Opisany brak miesiączki teoretycznie może być konsekwencją stresu czy też nieprawidłowego odżywiania się. Póki co proszę cierpliwie poczekać - krwawienie powinno się pojawić. Oczywiście proszę także zgłosić się na umówioną wizytę do specjalisty ginekologa.