Niepełny wzwód, słabe ukrwienie penisa. Jak mam temu zaradzić?

Mój kłopot polega na tym, że penis nie jest taki sztywny, jak powinien. Zdarza się czasami, że jest bardzo sztywny, ale po bardzo krótkim czasie robi się miękki i bardzo szybko opada. Dodam, że kilka lat się masturbowałem. Czy masturbacja mogła mieć na to wpływ? Jak temu sprostać?
ponad rok temu

Witam,

Istotnie, masturbacja, zwłaszcza nadmierna, może mieć wpływ na jakość i długość erekcji.
Skutkiem tego może być w następstwie obniżenie progu wrażliwości i w rezultacie osłabiona reakcja na bodźce seksualne.

Dolegliwość ta może mieć również podłoże psychogenne. W takim wypadku doradzam zapewnienie właściwego komfortu podczas zbliżenia oraz ewentualnego dialogu z partnerem.

Oczywiście, przedłużające się problemy ze wzwodem powinny zostać skonsultowane ze specjalistą.

Pozdrawiam.