Niepokój!

28 marzec 1 wizyta u lekarza, 10.05.2010 w jamie macicy widoczny reg. pęcherzyk ciążowy 15 mm, nie widać echa zarodka, wiek ciąży 5t4d, następna wizyta 19.05 6t5d, w macicy widoczny pęcherzyk ciążowy z dużym pęcherzykiem żółtkowym z zatartym zarysem płodu FHR, lekarz nie był rozmowny stwierdził, że to źle rokuje daje tydzień jak nie to zabieg martwię się.

Bardzo dodam, że mam 32 lata wcześniej nie miałam żadnych poronień, jestem już po jednym porodzie, 7 lat, siłami natury, ciąża przebiegała w normie.
Pozdrawiam

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!
Niestety wiele ciąż ulega poronieniu we wczesnym okresie, pomimo że oboje rodzice są zupełnie zdrowi (nawet 40%!). Duża część kobiet nawet nie zdąży zorientować się, że była w ciąży. Rozumiem, że nie udało się stwierdzić czynności serca zarodka. Proszę jednak spokojnie oczekiwać na kolejne badanie (ponowne USG po tygodniu lub dwóch to w takich sytaucjach standardowe postępowanie). Jest jeszcze szansa, że sytuacja "unormuje się".
Pozdrawiam serdecznie i życzę powodzenia!