Niepokojące OB

Witam, ostatnio lekarz zlecił mi badanie krwi, ponieważ 3 razy w ciągu 3 miesięcy chorowałam i dwa razy leczona byłam antybiotykiem. Mam prawie 18 lat, 170 cm wzrostu i od ponad roku stałą wagę. Po otrzymaniu wyników okazało się, że mam podniesione OB, a norma wynosi do 12, ja mam około 30 bodajże. Martwi mnie ten fakt, ale byłam jeszcze chora, wciąż zażywałam antybiotyki i w dodatku w okresie przedmenstruacyjnym. Reszta wyników w normie. Proszę o odpowiedź, czy powinno to mnie niepokoić, czy nie?
ponad rok temu

Witam!

Wspomniana wartość OB może być wynikiem istniejącej infekcji. Konieczna będzie weryfikacja i ponowne oznaczenie odczynu Biernackiego po ustąpieniu objawów. Niepokojące jest tak częste występowanie u Pani infekcji. Nie jest to jednoznaczne z niepokojacym stanem organizmu, jednak wymaga diagnostyki, by takiego ewentualnego stanu nie przeoczyć.

Pozdrawiam