Bóle mięśni i wrażliwość na światło

Mam 51 lat i do tej pory nie miałam czasu na chorowanie. Jestem bardzo aktywną osobą, ale od jakiegoś czasu czuję się coraz gorzej, bolą mnie wszystkie stawy i mięśnie, a najbardziej kolana, bolący i sztywny kark, łokcie, nadgarstki oraz stawy palców, mam coraz większe problemy z porannym wstawaniem.

Do tego dochodzi ból głowy, który rzadko przemija tak naprawdę. Mam czasami problemy z oczami, są bardzo wrażliwe na światło i latają mi przed oczami jakieś dziwne zygzaki. Pod skórą porobiły się wyczuwalne guzki - całe szczęście nie bolą. Bardzo się pocę i często mam objawy grypy. Mam często uczucie jakbym była za szybą, a w głowie mam pustkę.

Moj lekarz rodzinny porobił mi badania, ale wszystkie wyniki są ok. Więc wysłał mnie do reumatologa, który też nic nie stwierdził. Pomimo, że rzadko biorę chorobowe lekarze zaczynają na mnie patrzyć jak na kogoś, kto sobie na siłę wmawia chorobę. Co mi może dolegać, gdzie mam udać się po pomoc?

Objawy, które Pani opisuje mogą towarzyszyć różnym chorobom m.in. boreliozie, depresji, niedoczynności tarczycy lub anemii. Pisze Pani, że badania wykonane przez lekarza rodzinnego były w normie, więc anemia i choroby tarczycy są raczej wykluczona. Pani wiek może także sugerować okres menopauzy, której objawy także są prawdopodobne. Powinna wykonać Pani badania w kierunku boreliozy oraz badania hormonalne u ginekologa.