Niepokojące plamienia - co może być przyczyną?

Witam. Nurtuje mnie jedna sprawa. Często mam nieregularne miesiączki. Po niespełna 3 tygodniach od ostatniej zaczęłam plamić na niemalże czarno. Utrzymywało się to przez jakieś 5-6 dni. Doszłam do wniosku, że znów mam zaburzenia hormonalne. Miałam zapasową receptę na krążek. Zaaplikowałam go z myślą, że już będę znów stosować krążek regularnie, żeby się miesiączki uregulowały. Zaznaczam, że jestem aktywna seksualnie (stosunek przerywany), urodziłam 2 dzieci przez cesarskie cięcie, mają 7 i 2 lata. Nie miałam nadżerki. Dziś jest 5. dzień od kiedy zaaplikowałam krążek. Plamień co prawda nie ma, ale przy podcieraniu są czarne jakby nitki na papierze. Co to może być? Dodam, że od początku plamień do dziś jest jakieś 11 dni. Bardzo proszę o podpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Antykoncepcja hormonalna nie jest najlepszą metodą regulowania gospodarki hormonalnej. Po odstawieniu jej, problem może powrócić. Radzę udać się do lekarza ginekologa, który podejmie się diagnostyki plamień. Może ma Pani nadżerkę szyjki macicy (mogła powstać w ostatnim czasie), polip lub mięśniaki. Oczywiście należy również wykluczyć ciążę - radzę niezwłocznie wykonać test ciążowy. W razie wyniku pozytywnego, proszę usunąć od razu krążek. Stosowany krótko we wczesnej ciąży nie powinien na szczęście negatywnie wpłynąć na rozwój ciąży.

Pozdrawiam serdecznie!