Niepokojące plamienie

Witam,  mam 21 lat od 2,5 roku zażywam tabletki antykoncepcyjne. Rok temu zmieniłam je na inne zgodnie z zaleceniami lekarza. Jestem teraz w 12 dniu przyjmowania tabletek, do ich skończenia zostało mi jeszcze 9. Wczoraj dostałam dość plamienia ciemnobrązowego przeplatającego się z czystą krwią. Było mi niedobrze, miałam zawroty głowy i biegunkę, w nocy pojawił mi się silny ból krzyża, utrzymujący się do dziś. Jest on na tyle silny, że ciężko mi się poruszać. Co może mi dolegać? Czy mogę być w ciąży?

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Krwawienie acykliczne może być objawem niepożądanym stosowania tabletek antykoncepcyjnych. Opisane objawy nie muszą odpowiadać za ciążę, ale np. za infekcję górnych dróg moczowych (nerek). Dlatego też w pierwszej kolejności proszę się zgłosić do lekarza pierwszego kontaktu, które po zebraniu dokładniejszego wywiadu i po badaniu, będzie mógł zróżnicować, czy przyczyny Pani dolegliwości mają podłoże internistyczne, czy też jednak ginekologiczne.

Serdecznie pozdrawiam!