Niepokojące upławy i plamienia - co robić?

Witam, zwracam się do Państwa z problemem, który coraz bardziej mnie niepokoi. Od dłuższego czasu biorę tabletki. Od jakiegoś czasu zauważyłam u siebie częste upławy, wydzielina miała głównie mleczny kolor i czasem była mniej lub bardziej intensywna. Od niedawna po ostatnim okresie zmieniła się w jasnobrązową wydzielinę o nieprzyjemnym i często intensywnym zapachu. Następnie była ona jasnoróżowa z domieszką krwi. I w końcu zaczęły się plamienia jasnoczerwone. Zauważyłam również, że ostatnio nie czuję się najlepiej, jestem słaba i czasem mnie mdli. Bardzo proszę o jakąś pomoc, wybieram się do lekarza ale mieszkam w Anglii i szczerze wątpię w tutejszą służbę zdrowia... Pozdrawiam, Ula

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Rozumiem, że przyjmuje Pani tabletki antykoncepcyjne. Mają one podobnie jak inne leki działania niepożądane. Jednym z takich działań niepożądanych są plamienia śródcykliczne.
Jednak u Pani dodatkowo wydzielina z pochwy ma nieprzyjemny zapach oraz towarzyszy temu złe samopoczucie może to być objaw stanu zapalnego dróg rodnych.
W takiej sytuacji konieczna jest wizyta u ginekologa. Pozwoli to na postawienie właściwego rozpoznania oraz włączenia leczenia.

Pozdrawiam