Niepokojące wymiary na usg w 34 tygodniu?

Witam, jestem obecnie w 34/35 tygodniu ciązy (34w 0d) 3 dni temu miałam robione usg, wg miesiączki 33w44. Wyszły spore rozbieżności w wieku poszczególnych części ciała córeczki. Maleństwo waży ok 2110g co lekarza bardzo zadowoliło bo martwił się, że będzie wyjątkowa kruszynka( wcześniejsze usg 28w1d wskazywało 990g) a tymaczasem jest całkiem całkiem smile Mnie jednak zmartwiły duże odchylenia w wymiarach główki i brzuszka. Oto wyniki usg: BPD 9,10 cm- 36w6d HC 31,75cm- 35w5d AC 26,85cm-31w0d FL 6,61cm- 34w0d Wg miesiączki 33w4d wg usg 34w3d Lekarz nie mówił, że coś go niepokoi, ale ja się strasznie martwie frown Czy te wymiary świadczą o czymś złym? dodam wymiary z usg w 28w 1d BPD 6,78- 27w2d HC 25,16cm- 27w2d AC 22,58cm-27w0d FL 4,91cm - 26w 4 d waga ok 996g wg miesiączki było wtedy 28w1d, wg usg 26w 4 d Proszę o jakaś odpowiedź, pomoc. Z góry dziękuję i pozdrawiam

Lek. Magdalena Kowalska

Droga Pani!

Badanie usg jest bardzo subiektywne, co za tym idzie wyniki są niepowtarzalne. Pomiary zależą od ułożenia płodu w macicy, umiejętności wykonującego, sprzętu. Dlatetgo też przyjmuje się pewne normy, których zakres jest odpowiednio duży.

Podane przez Panią wyniki świadczą, że dziecko będzie raczej szczupłe. Wymiar główki nie odbiega od normy. Należy zaufać lekarzowi wykonującemu badanie. Poza pobraniem wymiarów, na ekranie widzi on m.in. narządy wewnętrzne, mózg dziecka itp. i ocenia ich prawidłowość. Nie ma powodu do niepokoju.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.