Niepokojące zachowanie dziecka - nerwowość

Witam!

Jestem mamą 4-miesięcznego synka. Kacperek jest bardzo nerwowy, np. łapiąc zabawki aż się cały trzęsie. Rzeczą normalną jest, że nie zawsze uda mu się zabawki włożyć do buźki lub mu wypadnie z rączki, a wtedy malec dostaje ataku złości. Krzyczy i płacze tak głośno, że nie mogę go uspokoić przez długi czas. Jest strasznie nerwowy. Jak mogę mu pomóc?

KOBIETA ponad rok temu

Lek. Łukasz Kowalski

Witam!

Opisywane zachowanie Pani dziecka nie jest niepokojące. Wiele dzieci bardzo emocjonalnie reaguje na różne bodźce. W pierwszych miesiącach życia do informowania o emocjach mają w końcu tylko płacz. Jeśli nadal Panią niepokoi zachowanie synka lub dodatkowo wystąpiły inne objawy, np. cechy infekcji, biegunka, gorączka, osłabienie i inne, proszę zgłosić się do lekarza pediatry/rodzinnego w celu zbadania. Proszę też w czasie wizyty zadawać wszelkie pytania.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.