Niepokojąco dużo jem - czy mam bulimię?

Witam, jestem 17-letnią dziewczyną i od jakiegoś czasu zastanawia mnie moje zachowanie. 2 miesiące temu zaczęłam się odchudzać, wszystko było w porządku, jednak od pewnego czasu zaczęłam niepokojąco dużo jeść. Najgorsze jest to, że wcale nie jestem głodna, a czuję, że mogłabym "pochłonąć" wszystko. Nie wystarczy mi normalna porcja, kupuję sobie także ciastka, czekolady, batoniki, cukierki, żelki... generalnie wszystko, co słodkie i niezdrowe. No i potrafię to wszystko zjeść w 15 min. Nie stosuję środków przeczyszczających ani nic takiego, ale zastanawia mnie, czy to może być jakiś rodzaj bulimii. Bardzo proszę o pomoc.

KOBIETA ponad rok temu

Lek. Marta Hat

Witam!
Opisana przez Ciebie sytuacja może odpowiadać obrazowi kompulsywnych zaburzeń odżywiania, które są podobne do bulimii, jednak charakteryzują się tym, że nie ma w nich zachowań prowadzących do przeczyszczenia organizmu.
Proponuję wizytę u specjalisty zajmującego się zaburzeniami odżywiania. Wsparcie udzielane przez terapeutę pozwala na opracowanie prawidłowego planu żywieniowego, mającego na celu powrót do normalnego, racjonalnego odżywiania.
Pozdrawiam