Nieposłuszne dziecko

MAM PROBLEMY Z SYNEM ,CIAGLE KŁAMIE, NIE SŁUCHA , ROBI NA PRZECIW WIEDZAC O KONSEKWENCJACH,ŁAMIE ZAKAZY, NIE MA UCZUĆ-TO ŻE ROBI RODZICOM PRZYKROŚĆ CHYBA GO BUDUJE,NIE POTRAFI PRZEPROSIĆ ,NIE WIE CO JEST ZŁE,JEST OBOJĘTNY, NIE ODPOWIADA NA PYTANIA WIĘC CIĘŻKO O WNIOSKI, NA NICZYM MU NIE ZALEŻY, BO TYLE SZANS I PRÓB JAKIE DALIŚMY DZIECKU, NIE POPRAWIŁO SYTUACJI NA DŁUŻEJ NIŻ 2 DNI .NIE MAM POMYSŁÓW CO MOGĘ JESZCZE ZROBIĆ.pSYCHOLOG TEŻ NIE POMÓGŁ WIĘC MOŻE CZAS DO PSYCHIATRY?
ponad rok temu

Dr Ewa Bujoczek Psycholog, Gliwice

Witam. Rozumiem, że ma Pani wiele pretensji do syna. Z tonu Pani listu wnioskuję także, że obecna sytuacja jest dla wszystkich Państwa bardzo trudna. Myślę jednak, że z pomocą specjalisty znajdzie Pani wyjście z tej sytuacji. Konieczne jest przede wszystkim znalezienie źródeł zachowania syna, zbadanie przyczyn jego zachowania. To pozwoli znaleźć sposób zmiany obecnej sytuacji. Proponuję Pani konsultację ze specjalistą - psychologiem specjalizującym się w pracy z dziećmi w wieku Pani syna (nie podała Pani w jakim wieku jest syn) lub psychoterapeutą. Pozdrawiam i życzę powodzenia. Ewa Bujoczek

Trudno mi jest udzielić jednoznacznej odpowiedzi. Nie wiem w jakim wieku jest Twój syn. Wiek jest istotny.
Czy syn wyraził chęć i wolę pójścia do psychologa, bo jeżeli to było wbrew jego chęci i woli to raczej nikt mu nie pomoże na siłę.
Nie wiem czemu do psychiatry, jak mógłby pomóc psychiatra.Lekami nie można zmusić nikogo do szacunku dla siebie i innych, do zachowywania zasad.
Jest jakiś konflikt miedzy Wami, jest wiele bezradności, braku wzajemnego szacunku.
Proszę o to, żebyś napisała coś więcej o tej trudnej sytuacji.
Jednak zaznaczam, że to Wy jesteście rodzicami i wasze dziecko potrzebuje rodziców.