Nieprawidłowa biocenoza pochwy a trudności z zajściem w ciążę

Witam. Czy kobieta może mieć za silną florę bakteryjną w pochwie i dlatego nie może zajść w ciążę? Czy to możliwe? Jak tak, to jak to osłabić?

Witam. Niewątpliwie czynnikiem mogącym utrudniać zajście w ciążę jest nieprawidłowa biocenoza pochwy. Zwykle daje ona jednak subiektywne i/lub obiektywne objawy takie jak świąd, pieczenie, ból podczas stosunków, plamienia, upławy itp. Najczęściej związana jest ona z infekcją dróg rodnych. W przypadku występowania wspomnianych powyżej dolegliwości, powinna Pani zgłosić się do swojego ginekologa. W innym przypadku, może Pani stosować probiotyki ginekologiczne, zarówno w formie dopochwowej, jak i doustnej; są one dostępne bez recepty w każdej aptece. Pozdrawiam