Nieprawidłowa reakcja organizmu na progesteron a przyjęcie antykoncepcji postkoitalnej

Witam Podczas pettingu w prezerwatywie - prezerwatywa pękła i ejakulat wylał się na moją łechtaczkę, możliwe, że również dostał się do pochwy. Mam płodne dnie i chciałam wiąć tabletkę po stosunku. Jednak mój organizm bardzo źle reaguje na progesteron (po kuracji luteiną miałam duszności i omdlenia, leczyłam się przez kilka miesięcy sterydami, żeby w ogóle móc oddychać) czy w takiej sytuacji powinnam brać tabletkę - czy nie jest to poważnym przeciwskazaniem? Pozdrawiam

Lek. Jacek Ławnicki

Witam! Hormony zawarte w antykoncepcji postkoitalnej mają działanie podobne do progesteronu. Trudno stwierdzić jak zachowa się organizm po przyjęciu tabletki. Proszę udać się na wizytę do specjalisty ginekologa, który dobierze odpowiedni preparat.