Nieprawidłowości w badaniu EEG

Witam serdecznie, w dniu dzisiejszym zrobiłem profilaktyczne badanie EKG, badania robię systematycznie co roku, nigdy nie było niepokojących zmian aż teraz po badaniu. Opis badania: Opis morfologiczny: ośs pośrednia. Bradykardia zatokowa ok 57/min. Zesp. rrS z obniżeniem odc. ST i płytko ujemnym zał T w III, dyskretne uniesienie odc. ST w aVL zalecenia- weryfikacja kliniczna opisywanych zmian. Wiek 32 lata mężczyzna niepalący, oprawiający sport judo, wzrost 176, waga 88kg, ciśnienie w granicach 130-140/70-80 zazwyczaj podczas badania. w Dniu badania ciśnienie 165/85 częstość: 57/min P: 136ms PQ: 175 ms QRS: 112 ms QT: 376 ms QTc: 368 ms oś P: 53 stopnie oś QRS: -40 stopni oś T: 7 stopni W 2005roku robione badanie echokardiograficzne: M-Mode: 2-D LVdD(cm) 5,6 EF(%) 64! IVSd(cm) 0,9 PWd(cm) 0,9 LVEdV(cm) 153,7 RVdD(cm) 2,4 LA (cm) 3,5 Aorta (cm) 2,4 AortaA (cm) 3,5 Opis badania: Wielkość jam serca w normie, grubość ścian lewej komory prawidłowa, kurczliwość dobra. Morfologicznie i czynnościowo zastawki w normie, poza śladową falą zwrotna mitralna. Osierdzie bez cech płynu. Proszę o interpretację wyniku EKG i ewentualne zalecenia. Dodam iż moja aktywność fizyczna jest na dużym poziomie, nie odczuwam niepokojących dolegliwości, jedyne co to stresująca praca.

Witam! Aktualnie wykonane EKG wykazało lekkie zmiany w zakresie potencjału czynnościowego komór w obrębie dwóch odprowadzeń. Nieprawidłowości mogą mieć wiele przyczyn, dlatego bardzo ważna jest tutaj bezpośrednia ocena zapisu, pozwalająca ocenić morfologię zmian i wstępne zróżnicowanie przyczyn. Na podstawie samego opisu wydaje się, że zmiany nie są bardzo niepokojące, tym bardziej, że nie występują żadne dolegliwości. Z uwagi na komentarz osoby opisującej badanie, warto skonsultować wynik badania z kardiologiem, który przeprowadzi badanie fizykalne oraz zadecyduje o ewentualnej dalszej diagnostyce. Warto wykonać badanie echokardiograficzne oraz ewentualnie próbę wysiłkową, pozwoli to zweryfikować zmiany stwierdzone w badaniu EKG. W tej chwili wydaje się, że nie ma powodów do niepokoju, ale warto skonsultować wynik badania z kardiologiem. Pozdrawiam serdecznie!