Nieprawidłowy obraz endometrium w wyniku badania histopatologicznego wyskrobiny z jamy macicy

Interpretacja wyniku histopatologicznego wyskrobiny z jamy macicy. Proszę o interpretację wyniku histopatologicznego:Materiał: - wyskrobiny z jamy macicy, Rozpoznanie kliniczne:Nieprawidłowy obraz endometrium. Wynik badania mikroskopowego: Polipowato ukształtowane fragmenty błony śluzowej trzonu macicy z cechami częściowo zachowanej, częściowo wyhamowanej aktywności proliferacyjnej, bez przemiany wydzielniczej w podścielisku o obrazie dla fazy II. Z góry bardzi dziękuję za odpowiedź.
ponad rok temu

Lek. Magdalena Pikul

Witam!
Rozpoznano zmianę polip endometrium-jest to zmiana łagodna. Po zabiegu wyłyżeczkowania wymaga jedynie okresowej kontroli ginekologicznej. Pozdrawiam.