Nieproporcjonalna budowa ciała a odchudzanie

Witam. Jestem kobietą, mam 26 lat, 164 cm wzrostu, moja waga była 55,5 kg, teraz jest 53,5, obwód talii 80 kg. I problem - obwód bioder 97 cm. Ćwiczę 3 razy w tygodniu (joga), truchtam, staram się zdrowo odżywiać (5 posiłków). Od trzech tygodni schudłam jakieś 2 kg, ale chudnę nie tam, gdzie bym chciała, tzn. na twarzy, zmniejszył mi się też biust, tylko nie te okropne biodra! Chciałabym jakoś spalić ten tłuszczyk, który się wokół nich zgromadził, bo wygląda nieładnie zwisając po bokach bioder, mam boczki. I sprawia, że moje ciało wygląda nieproporcjonalnie:( Jak się go pozbyć?

Witam serdecznie,

Przy obecnej masie ciała Twoja waga jest prawidłowa. BMI wynosi 19,7, co oznacza, że nie masz nadwagi.
Nie potrzebujesz diety odchudzającej, ale jak najbardziej wskazane jest zdrowe odżywianie.

Tłuszcz w okolicach bioder jest oporny i u niektórych kobiet w pierwszej kolejności chudnie górna część ciała. Jeśli nie chcesz stracić ładnego biustu, nie stosuj żadnych restrykcyjnych diet. Tutaj zalecane są ćwiczenia na dolne partie ciała (np. gimastyka fitness ukierunkowana na brzuch, uda i pośladki), które powinny być wykonywane systematycznie oraz ćwiczenia aerobowe pozwalające na spalanie tłuszczu (pływanie, jogging, jazda na rowerze) trwające minimum 40 minut. Pamiętaj też o ćwiczeniach na górne partie ciała, które sprawią, że sylwetka nabierze lepszych proporcji - możesz skorzystać z porady trenera na siłowni, który dobierze odpowiedni rodzaj ćwiczeń.

Tutaj znajdziesz cenne porady ułatwiające walkę z nadmiarem tłuszczu w dolnych partiach ciała:
jak schudnąć z ud.
Pozdrawiam