Nieprzyjemny zapach z pochwy po stosunku - dlaczego?

Witam serdecznie, mam po raz pierwszy taki problem, dlatego postanowiłam napisać. Otóż parę dni temu odbyłam stosunek z moim chlopakiem i doszlo do ejakulacji w pochwie (miałam wtedy miesiączkę - przedostatni dzień). Dziś rano zauważyłam białawy śluz o nieprzyjemnym, ostrym, lekko słodkawym zapachu. Czy jest to jakiś niedobry objaw? Zazwyczaj przy miesiączce używam tamponów i tak też było po tym stosunku i na następny dzień. Bardzo proszę o poradę. Pozdrawiam, Asia

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

biała wydzielina z pochwy, często o kosystencji serka, mdłym, słodkim zapachu może być objawem infekcji dróg rodnych. Przyczyną tej infekcji są grzyby. Prawdopodobnie ma Pani początek takiej infekcji. Należy zaopatrzyć się w preparat do higieny intymnej, nosić bawełnianą bieliznę. Gdy objawy nie miną należy zgłosić się do lekarza, aby określić dokładnie co jest przyczyną patologicznej wydzieliny i wdrożyć odpowiednie leczenie.

Pozdrawiam