Nieregularna gorączka - co może oznaczać?

Witam. Moja 3-letnia córka w piątek i w sobotę miała wysoką gorączkę 39,8 do 40 stopni. W niedzielę rano gorączka spadła do 38 stopni, w poniedziałek nie wystąpiła w ogóle, ale we wtorek znowu temperatura wynosiła 39,1. Udało mi się ją zbić na kilka godzin. W środę gorączki znowu nie było, a dziś nad ranem temperatura wzrosła do 39 st. Córka, oprócz lekkiego kataru, ciągłego zmęczenia, nie ma innych objawów. Proszę napisać, co jej może być i czy konieczna jest wizyta u lekarza? Bardzo dziękuję.
ponad rok temu

Witam serdecznie.

Prawdopodobnie przyczyną objawów jest tocząca się infekcja, jednak żeby to potwierdzić konieczna jest wizyta z córeczką u lekarza. Dziecko powinno zostać zbadane w celu ustalenia przyczyny dolegliwości. Mogą to być między innymi objawy grypy

Do czasu wizyty proszę pamiętać o prawidłowym nawodnieniu córeczki - w czasie gorączki zapotrzebowanie na wodę wzrasta.
Oprócz stosowania objawowo leków przeciwgorączkowych można zastosować zimne okłady czy chłodną kąpiel. Ważne jest również utrzymanie prawidłowego nawilżenia powietrza w mieszkaniu oraz stosowanie diety lekkostrawnej.
Polecam jeszcze artykuł zamieszczony na portalu:
http ://abcgrypa. pl/grypa-u-dziecka.

Pozdrawiam.