Nieregularna i bolesna miesiączka u 19-latki

Mam 19 lat i od 13 roku zycia borykam sie z nieregularna, bardzo bolesna miesiaczka oraz z krwawieniami miedzy miesiaczkami. Podbrzysze boli mnie czasem takze podczas stosunku. Mialam robione wyniki z krwi lecz hormony wyszly w normie, stanu zapalnego nie mam i usg takze w normie. Co moze mi dolegac? Bardzo prosze o opinie poniewaz bol uniemozliwia mi normalne funkcjonoeanie a mam na mysli studia i prace. Z gory dziekuje.

Elżbieta Rhone

Witam,
a czy została wykluczona endometrioza? Często powoduje bolesne miesiączki i ból podczas stosunku. Często w młodym wieku miesiączki są po prostu bolesne i z wiekiem to może ulec zmianie, czasem dolegliwości można zwalczyć stosując antykoncepcję hormonalną.